Для бізнесу
UA
/
RU
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з політикою використання cookies — OK

Дієві поради, які продовжать життєвий цикл вашого акумулятора

3 вересня 2021

Автомобільний акумулятор важливий пристрій, без якої рух автомобіля неможливий, проте деякі водії забувають, що АКБ необхідно обслуговувати й доглядати, як і за авто.

Автомобільний акумулятор важливий пристрій, без якої рух автомобіля неможливий, проте деякі водії забувають, що АКБ необхідно обслуговувати й доглядати, як і за авто. Ми підготували кілька дієвих порад, за допомогою яких можна продовжити строк роботи вашої АКБ.

1. Завжди використовуйте тільки заряджений акумулятор

Для того, щоб дізнатись, що АКБ повністю заряджений, потрібно перевірити напругу на клемах, її показник має бути від 12,5 до 12,7 В. Якщо напруга на клемах акумулятора нижче – від 12,5 В, то слід зняти акумулятор та поставити його на зарядку. Повний цикл зарядки залежить від ступеня розрядженності акумулятора і може тривати від 2 до 30 годин. Також тривалість залежить від зарядного пристрою, який ви використовуєте та струму який він здатний надавати для вашого акумулятора.

Порада:

При швидкому циклі зарядки струм, який подається на акумулятор, не може бути більший ніж 10% від загальної ємності акумулятора. Наприклад, якщо акумулятор 60 А, то загальний струм не може перевищувати 6 А. При більш тривалому циклі зарядки допускається зарядний струм не більший від 5% від ємності акумулятора: якщо акумулятор 60 А, то ви можете його заряджати 3 А.

2. Контролюйте рівень напруги на клемах акумулятора

Пам’ятайте, що АКБ – це хімічне джерело напруги, тому його робота залежить від температури зовнішнього середовища. Особливу увагу при перевірці напруги слід приділяти у період особливо низьких та високих температур: влітку це рекомендується робити один раз на чотири тижні. У зимовий період, коли температура складає менше за 15 градусів морозу, контроль варто здійснювати частіше – один раз у два тижні.

Навіть при найнижчих температурах акумулятор Topla Energy забезпечить найбільшу потужність і виняткову надійність, завдяки виготовленню за Са/Са експандерною (просічно-розтяжною) технологією.

3. Контролюйте напругу, яку видає генератор автомобіля

Значна частина експлуатаційних характеристик акумулятора залежить від бортової напруги автомобіля. Нормальний рівень напруги в ланцюзі живлення від генератора до акумулятора складає 13,8 В – 14,5 В. Якщо напруга нижча, акумулятор буде у недозарядженному стані, що призведе до осипання мінусової пластини. Відтак, електроліт стане чорного кольору і це призведе до тотального руйнування акумулятора. Напруга, вища за 14,5 В, призводить до перезаряду акумулятора, через що відбувається осипання активної маси з плюсових пластин акумулятора. Після цього електроліт в акумуляторі стане коричневого кольору.

4. Зберігайте ваш АКБ у чистоті

Необхідно підтримувати чистоту вашого акумулятора ззовні. Бруд та залишки води між клемами виступають електропровідниками, відповідно, акумулятор буде розряджатися, втрачати напругу і це призведе до саморозряду.

5. Не допускайте різких стрибків напруги в бортовій мережі

При експлуатації акумулятора уникайте одночасного, інтенсивного навантаження на вашу АКБ. Таке трапляється у випадках, коли використовується багато девайсів, які живляться за рахунок вашого акумулятора. Після таких навантажень, пластини акумулятора деформуються та не завжди приходять у вихідний стан.

Порада:

Перед тим, як залишити авто на ніч, перевіряйте, чи виключені електропристрої: радіо, світло, відеорегістратор тощо.

Також стежте за споживанням струму сигналізацією і перевіряйте на сервісі, чи все правильно під’єднано і чи сигналізація не споживає більше заявленої норми в автономному режимі.

Ідеально підходить для автомобілів з великою кількістю електрообладнання

Topla Top, яка забезпечує найбільшу продуктивність при холодному пуску двигуна і високу потужність, необхідну для останніх поколінь автомобілів з високим енергоспоживанням. Кришка SMF забезпечує мінімальне википання дистильованої води й абсолютно не вимагає технічного обслуговування протягом всього терміну експлуатації.

6. Перевіряйте вашу АКБ при малих пробігах автомобіля

При малих пробігах (частіше у міському циклі), коли на день авто проїжджає від 1 до 10 кілометрів, акумулятор віддає більше енергії, ніж отримує від генератора. Через це акумулятор знаходиться постійно в недозарядженому стані та може швидше вийти з ладу.

Порада:

Раз на місяць перевіряйте ступінь зарядження АКБ та ставте його на дозарядку, щоб компенсувати рівень заряду при малих пробігах. Проте, якщо після малих дистанцій, автомобіль проїде 60-70 кілометрів, генератор сам дозарядить АКБ.

info@asg.ua