Для бизнеса
UA
/
RU
Просматривая этот сайт, вы соглашаетесь с политикой использования cookies — OK

Практичні поради від фахівців: що робити, якщо сів акумулятор?

3 сентября 2021

Якщо акумулятор сів, тоді краще за все звернутися до спеціалістів.

Якщо акумулятор сів, тоді краще за все звернутися до спеціалістів. Для ситуацій, коли такої можливості немає, спільно з акумуляторним брендом Topla підготували декілька порад, які допоможуть завести машину. Найбільше шансів оживити авто з механічною КПП.

Підживитися від «донора»

Це найбільш надійний спосіб запустити авто із розрядженим акумулятором, незалежно від КПП. Для цього розмістіть автомобілі так, щоб максимально наблизити АКБ донора до розрядженого АКБ, і, відкривши капоти, з'єднати дротами батареї двох машин. Далі – заглушити двигун «донора» і вимкнути запалювання. Червоний дріт приєднати спершу до позитивної клеми «донора», потім – до розрядженого АКБ. Один кінець чорного дроту приєднати до «маси» свого авто, а другий – до негативної клеми «донора». Після запуску, нагадують професіонали Topla, необхідно відключити дроти обов’язково у зворотному порядку – це зменшить імовірність короткого замикання при необережному поводженні з дротами.

Використати пуско-зарядний пристрій або акумулятор від шурупокрута

Достатньо приєднати клеми пристрою до акумулятора, включити запалювання і запустити двигун. Втім, пуско-зарядні пристрої, бустери і потужні зарядки для смартфонів хоч і видають високий струм, але надовго заряду може не вистачити. Крім того, такі пристрої не завжди допоможуть із пуском двигунів великого обсягу і дизелів. Разом з тим, якщо маєте в машині шурупокрут чи інший електроінструмент з акумулятором потужністю понад 12 вольтів, це ще одна можливість запуску двигуна. Потужний пусковий струм така батарея не видасть, але може за кілька хвилин поповнити заряд АКБ. Але для обох порад ключовим моментом буде завчасна зарядка пристроїв, тож не забудьте про це.

Штовхнути або завести на буксирі

Ця порада стосується машин з механічною коробкою і базується на принципі провертання двигуна від коліс. Потрібно лише ще одне справне авто з міцним тросом, або ж двоє дорослих людей. Отож, потрібно з'єднати дві машини буксирним тросом, включити запалювання, натиснути (і тримати) зчеплення та включити третю передачу. Водій буксира повинен натягнути трос, плавно рушити з місця і розігнати машини до швидкості близько 20 км/год. Після цього водій несправного авто повинен плавно відпустити зчеплення і у випадку успішного запуску двигуна подати сигнал буксирувальнику про зупинку. Подібні правила діють і щодо ручного штовхання, але швидкість буде нижчою, тому запуск двигуна краще здійснювати на другій передачі.

Самостійне рушання

Ця порада виникла із попередньої, але для її втілення не потрібно ані додаткової машини, ані помічників. Все відбувається силою однієї людини, при використанні довгого плоского троса й домкрата. Необхідно зафіксувати машину стоянковим гальмом, підняти її домкратом з боку одного з ведучих коліс, а самі колеса вивернути в сторону. Далі намотати трос на колесо так, щоб воно оберталося проти годинникової стрілки. Після цього поставити автомобіль на третю передачу, включити запалювання та різким рухом спробувати за допомогою троса розкрутити колесо. Якщо вдасться запустити двигун, колесо обертатиметься самостійно, і потрібно буде відразу включити нейтральну передачу. Міжосьовий диференціал передасть крутний момент на зависле у повітрі колесо, що запобіжить мимовільному руху автомобіля.

Зігріти акумулятор водою

Це порівняно нешкідлива порада, адже вона стосується холодної пори року. Батарею необхідно зняти, віднести у приміщення та поставити у ванну чи глибокий таз, який наповнюють гарячою водою до рівня верхньої кришки АКБ. Через 15 хвилин батарея стане теплою, а через пів години прогріву навіть майже розряджений акумулятор зможе дати достатньо струму для запуску двигуна. Але влітку, восени і навесні скористатися цим способом експерти не радять.

Тож аби уникнути ситуацій, коли автовласник залишається наодинці із розрядженимакумулятором, спеціалісти радять завчасно обирати якісну продукцію для вашогоавто. Акумулятори Topla мають чимало переваг.

Зокрема такі:

• європейський бренд акумуляторів, який на ринку з 1965 року. Акумулятори Topla виготовляє один з найбільших заводів Європи, виробничі потужності якого розташовані у Словенії;

• всі матеріали для виготовлення акумуляторів постачають виключно з країн Європи та контролюють багаторівневими перевірками на високоточному обладнанні;

• продукцію на заводах виготовляють відповідно до стандартів ISO 9001, ISO 14001 та ISO / TS 16949, наявність яких високо цінується в Європі;

• кожен товар має 3 роки гарантії, що вирізняє його серед інших виробників;

• технологія виготовлення – Са/Са;

• міцний корпус із системою захисту від замикання пластин при ударах і струсах;

• вища стійкість до перезаряду акумулятора;

• низький рівень витрат води;

• витривалість до температурних змін, а тому й стійкість до низьких температур.

info@asg.ua